Počasí Plitvická jezera – kdy jet na Plitvická jezera?

Plitvická jezera jsou národní park v Chorvatsku, který se nachází mezi městy Zadar a Karlovac. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Chorvatsku, která je známá pro své 16 jezer, které jsou propojeny sérií vodopádů. Jezero je obklopeno borovicovými lesy a je obklopeno krásnou přírodou.

Počasí v Plitvických jezerech

Plitvická jezera jsou obklopená krásnou přírodou a mají příjemné počasí. Teploty se pohybují od nejnižších teplot v lednu a únoru, kdy se pohybují kolem 0°C, až po nejvyšší teploty v červenci a srpnu, kdy se pohybují kolem 25°C. Průměrné teploty se pohybují kolem 15°C.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 0 7 14
Únor 0 8 15
Březen 3 10 17
Duben 5 13 20
Květen 8 16 23
Červen 11 19 25
Červenec 13 21 27
Srpen 13 21 25
Září 10 18 23
Říjen 7 15 20
Listopad 4 12 17
Prosinec 2 9 14

Kdy je nejlepší cestovat do Plitvických jezer?

Nejlepší čas na cestování do Plitvických jezer je v období od dubna do září. Teploty jsou v této době příjemné a je tu méně turistů než v létě. V létě je tu více turistů a teploty jsou vyšší, takže je to dobrý čas na relaxaci a odpočinek.

Proč cestovat do Plitvických jezer?

Plitvická jezera jsou skvělou destinací pro všechny milovníky přírody. Je to jedinečné místo, kde můžete obdivovat krásnou přírodu a relaxovat. Je tu mnoho aktivit, které můžete dělat, jako je procházka po jezerech, prohlídka vodopádů, prohlídka jeskyní a mnoho dalšího. Je to skvělá destinace pro všechny, kteří hledají klid a pohodu.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Plitvických jezer?

Nejlevnější letenky do Plitvických jezer jsou obvykle k dispozici v období od listopadu do března. V této době je tu méně turistů, takže ceny letenek jsou nižší. Také je tu méně počasí, takže je to dobrý čas na relaxaci a odpočinek.