Pláže v Řecku: Kam vyrazit

Řecko je země s tisíci ostrovy a plážemi, které lákají turisty z celého světa. Každý rok sem přijíždějí miliony lidí hledat slunce, moře a relaxaci na březích Egejského i Jónského moře. Pokud se chystáte na dovolenou v Řecku a nevíte, kam vyrazit za nejkrásnějšími plážemi, máme pro vás pár tipů. V tomto článku se podíváme na 5 míst, kde si užijete dokonalou kombinaci azurového moře a bílého písčitého pobřeží.

Nejkrásnější pláže na ostrově Santorini

Ostrov Santorini je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v Řecku. Kromě svého unikátního geologického tvaru, který se skládá ze sopečných útesů a bílých domů s modrými střechami, nabízí také několik krásných pláží. Mezi ty nejznámější patří Perissa Beach a Kamari Beach.

Perissa Beach se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova a je známá pro svou černou vulkanickou písčitou pláž. Je to ideální místo pro milovníky vodních sportů, jako jsou windsurfing, kitesurfing a potápění. Na pláži najdete mnoho restaurací, barů a obchodů s suvenýry. Kamari Beach ležícím na východ od hlavního města Fira má také černý písčitý pobřežím s prudkým pozadím horách Vouno Mesa Skaros . Pláže jsou dobře organizované s lehátka , slunečníky , sprchy , toalety  a dalším vybavením . Zde si mohou turisté užít klidné dny opalování i noční život ve velkém počtu barů a klubů.

Tiché zátoky a úchvatné scenérie v Kefalonii

Kefalonie je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů, který nabízí návštěvníkům mnoho tichých zátok a úchvatných scenérií. Mezi nejoblíbenější pláže patří Myrtos, která se nachází na severu ostrova. Tato pláž je obklopena vysokými skalami a její bledě modrá voda láká k osvěžení i ty nejnáročnější návštěvníky.

Další zajímavou pláž na Kefalonii je Antisamos, kterou si oblíbili filmaři při natáčení filmu Kapitán Corelli. Pláž lemuje krásné olivové háje a turisté si ji oblíbili pro čistou vodu a pohodlný přístup do moře. Pokud hledáte klidnou zátoku s průzračnou vodou, pak byste neměli vynechat Petani Beach na západní straně ostrova. Tato malinkaté plážička nabídne dokonalý odpočinek daleko od davů turistů a umožní Vám uvolnit se ve stinném prostoru pod korunami borovic.

Přírodní krása a klid na pláži Elafonisi v Krétě

Pláž Elafonisi na Krétě je jednou z nejkrásnějších pláží v celé Řecku. Tato pláž se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova a nabízí návštěvníkům úchvatné pohledy na tyrkysovou vodu, bílý písek a různobarevné kameny. Pláž je obklopena chráněnými mokřady a přilehlými horami, což dodává tomuto místu klid a harmonii s přírodou.

Elafonisi je ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek daleko od rušného turistického ruchu. Navzdory své popularitě si tato pláž zachovává svůj klid a atmosféru nedotčenosti. Není divu, že se stala oblíbeným cílem pro milovníky přirozených krás i rodiny s dětmi. Pokud hledáte místo, kde si užijete slunce, moře i klidnou atmosféru uprostřed neskutečné krásy řecké přírody, pak byste neměli vynechat návštěvu této úchvatné plže na Krétě!