Počasí Omiš – kdy jet na Omiš?

Omiš je město v Chorvatsku, které se nachází na jihu Dalmácie. Je obklopeno horami a je obklopeno úžasnou přírodou. Město je známé pro své historické památky, jako je například stará pevnost a kostel. Omiš je také oblíbenou turistickou destinací, protože je obklopeno nádhernými plážemi a krásnými scenériemi.

Počasí v Omiš

Počasí v Omiš je typické pro středomořskou oblast. Teploty jsou většinou příjemné a vlhkost je nízká. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují až 30°C. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy teploty klesají na 10°C. Níže je uvedena tabulka s nejnižší, průměrnou a nejvyšší teplotou v jednotlivých měsících.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 5 10 15
Únor 5 11 16
Březen 7 13 19
Duben 9 15 21
Květen 11 18 24
Červen 14 21 27
Červenec 17 25 30
Srpen 17 25 30
Září 14 21 27
Říjen 10 17 23
Listopad 7 13 19
Prosinec 5 11 16

Kdy je nejlepší cestovat do Omiš?

Nejlepší čas na cestování do Omiš je v období od dubna do října. Teploty jsou v této době příjemné a vlhkost je nízká. V této době je také méně turistů, takže je to skvělý čas na prozkoumání města a okolí. V období od listopadu do března je počasí chladnější a vlhkost je vyšší.

Proč cestovat do Omiš?

Omiš je skvělou destinací pro všechny typy cestovatelů. Město je obklopeno nádhernou přírodou a je plné historických památek. Kromě toho je Omiš obklopeno nádhernými plážemi a je ideálním místem pro vodní sporty. Město je také plné restaurací a barů, takže je to skvělé místo pro strávení večera.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Omiš?

Nejlevnější letenky do Omiš jsou obvykle k dispozici v období od listopadu do března. V této době je méně turistů, takže ceny letenek jsou nižší. V období od dubna do října jsou ceny letenek vyšší, protože je více turistů. Nejlepší je proto vyhledat letenky s předstihem, abyste mohli ušetřit peníze.