Počasí Dubrovnik – kdy jet na Dubrovnik?

Dubrovnik je jedním z nejkrásnějších měst v Chorvatsku. Nachází se na jihu země a je obklopeno krásnou přírodou. Město je známé pro své historické památky, které jsou obklopeny starobylými hradbami. Město je také známé pro své krásné pláže a křišťálově čisté moře.

Počasí v Dubrovniku

Dubrovnik je obklopeným mořem, což znamená, že má velmi příjemné počasí. Teploty se pohybují od nejnižších teplot v lednu a únoru, kdy se pohybují kolem 10°C, až po nejvyšší teploty v červenci a srpnu, kdy se pohybují kolem 25°C. Průměrné teploty se pohybují kolem 15°C.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 7 10 13
Únor 7 11 14
Březen 8 13 17
Duben 10 15 19
Květen 13 18 22
Červen 16 21 25
Červenec 18 23 27
Srpen 18 23 27
Září 15 20 24
Říjen 12 17 21
Listopad 9 14 18
Prosinec 7 12 16

Kdy je nejlepší cestovat do Dubrovniku?

Nejlepší čas na cestování do Dubrovniku je od dubna do září. Teploty jsou v těchto měsících příjemné a je tu méně turistů než v létě. V létě je tu více turistů a teploty jsou vyšší, takže je to dobrý čas na odpočinek na pláži. V zimě je tu méně turistů, ale teploty jsou nižší, takže je to dobrý čas na prozkoumání města.

Proč cestovat do Dubrovniku?

Dubrovnik je skvělou destinací pro všechny typy cestovatelů. Město je plné historických památek, které jsou obklopeny starobylými hradbami. Město je také plné krásných pláží a křišťálově čistého moře. Je tu také spousta restaurací a barů, kde si můžete vychutnat místní jídlo a pití. Je to také skvělé místo pro nákupy, protože je tu spousta obchodů s místními výrobky.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Dubrovniku?

Nejlevnější letenky do Dubrovniku se obvykle nacházejí v období od listopadu do března. V těchto měsících je tu méně turistů, takže ceny letenek jsou nižší. V létě jsou ceny letenek vyšší, protože je tu více turistů. Pokud hledáte nejlevnější letenky, doporučujeme vám vyhledat letenky s přestupem, protože ty jsou obvykle levnější než letenky bez přestupu.