Jak se dostat z letiště do centra Londýna

Navštívit Londýn je jednou z nejlepších zkušeností, jaké můžete zažít. Stojí to za to. Hlavním způsobem dopravy je letiště, které je základním vstupním bodem do tohoto rušného města. Takže jak se dostat z letiště do centra Londýna? Existuje několik možností. Zde je několik tipů, které vám pomohou snadno a pohodlně cestovat.

Letecká doprava

Letecká doprava je pohodlná a rychlá cesta ke cíli. Letiště jsou součástí dopravní sítě mnoha měst po celém světě, včetně Londýna. Londýnské letiště jsou roztroušená po celém okolí města a jsou dostupná veřejnou dopravou.

Kromě letadla je také možné se dopravit z letiště do centra Londýna autobusem. Cestující mají na výběr mezi několika společnostmi autobusů, které nabízí pohodlné a levné letištní přepravy. Může také využít železnici, která je často spolehlivější a rychlejší než autobusy. Linky hromadné dopravy jsou dobře navrženy tak, aby poskytly cestujícím nejlepší možnou přepravu do centra města.

Vlakové linky

Vlakové linky jsou ideálním způsobem, jak se dostat z letiště do centra Londýna. Většina londýnských letišť je navíc velmi dobře propojena s centrem města. Stanice, odkud jezdí vlaky, se obvykle nachází přímo v letištní hale. Vlaky jezdí do centra města v pravidelných intervalech a jsou považovány za jeden z nejrychlejších způsobů, jak se do centra dostat. Cesta trvá obvykle mezi 15 až 30 minutami a jízdenka je dostupná v automatech, které se nacházejí na stanici.

Vlaky jezdí z letišť Stansted a Heathrow do centra města. Stansted Express jezdí každou půlhodinu a cesta do centra trvá obvykle asi 45 minut. Pro cestu z letiště Heathrow lze využít Heathrow Express nebo Piccadilly line, která jezdí každou půlhodinu. Heathrow Express je rychlejší, ale dražší, zatímco Piccadilly line je levnější, ale trvá déle.

Autobusy a metrem

Nejrychlejším a nejlacinějším způsobem, jak se dostat z letiště do centra Londýna, jsou autobusy a metro. Autobusové spojení z letiště do centra Londýna lze snadno najít přímo na letišti. Tamní odborníci vám velmi rádi poradí, který autobus vybrat, a to i s ohledem na místo, kde se nacházíte. Metro nabízí rychlé a pohodlné spoje mezi letištěm a centrem Londýna. Městská doprava Londýna je velmi dobře organizovaná a jen málo lidí má s navigací problémy. Pokud máte obavy, můžete si koupit jízdenku na celý den s průvodcem, což je rozhodně doporučeno pro turisty, abyste si mohli užívat cestu do centra Londýna.