London Eye – nejvyšší ruské kolo v Evropě

London Eye je nejvyšším kolotočem v Evropě a jednou z největších atrakcí v anglickém hlavním městě. Nachází se na břehu Temže, naproti Big Benu, a je domovem pro více než 15 milionů cestujících ročně. Je to také technicky dokonalý stroj, který je svědectvím o pokroku v oblasti inženýrství. Konstrukce je obdivovaná po celém světě a představuje moderní architekturu. Tento unikátní pohled na celou městskou krajinu uchvátí každého, kdo se ocitne v Londýně.

1) Moderní architektura Londýna

Londýn je domovem řady úžasných moderních architektonických skvostů, které mají především díky London Eye světovou slávu. London Eye, nejvyšší ruské kolo v Evropě, je 135 metrů vysoké bohatě osvětlené kolo, které se nachází v samém srdci londýnského přístavu. Je to unikátní a světelnou show, která uspokojí všechny vaše smysly, protože se ukáže, během vaší cesty.

Kromě toho je ve stejné oblasti několik moderních budov jako je nová budova Shard, Tower Bridge a Centre Point. Tyto budovy představují moderní architekturu v Londýně. Tyto budovy jsou skvělým příkladem toho, jak se mohou města měnit a získat moderní vzhled. Současná moderní architektura má tendenci vystupovat za hranice konvenčního a je to úžasný způsob, jak ukázat všem, že dokážete vytvářet úžasné věci.

2) 15 milionů cestujících ročně

Nachází se v centru Londýna a slouží jako turistická atrakce. Otočí se po dobu čtyřiceti minut a jeho kapsy mohou pojmout až osmdesát cestujících najednou. Každoročně obslouží až 15 milionů cestujících, kteří se mohou těšit na panoramatický výhled na Londýn z výšky 135 metrů.

Cestující, kteří se vydají na prohlídku London Eye, mohou prožít nezapomenutelný zážitek s nejmodernějším technologickým zařízením. Nabízí neuvěřitelné postřehy o Londýně a okolním území. Kromě pohledů na budovy mohou cestující zahlédnout i zajímavosti jako Buckinghamský palác nebo Tower Bridge. Díky 15 milionům cestujících ročně se London Eye stal jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Londýně.

3) Technická dokonalost London Eye

Kolo se nachází na břehu Temže v Londýně a má výšku 135 metrů. Jeho 32 kabiny, které obíhají 32 obrovských kol, mohou pojmout až 800 cestujících. Samotné kolo je poháněno elektromotorem o výkonu 1 megawatt, který dosahuje rychlosti 0,9 m/s.

Tento technický skvost se také řídí pomocí moderních počítačových technologií a senzorů. Technologie zajišťuje plynulou jízdu kolem města, což zaručuje bezpečnost a pohodlí cestujícím. Díky nejnovějším bezpečnostním technologiím je London Eye také jedním z nejpřístupnějších a bezpečných turistických atrakcí.