Procházka po historických památkách Londýna

Londýn je město naplněné historií a kulturou. Procházka po jeho nádherných historických památkách je skvělou cestou, jak se vypravit do minulosti. Mezi nejznámější londýnské památky patří historická budova Houses of Parliament, slavný Tower Bridge, katedrála St Pauls, královská rezidence Buckingham Palace a starobylá pevnost Tower of London. Každá z těchto památek je unikátním prvkem jedné z nejúžasnějších evropských metropolí.

Houses of Parliament

Další skvostnou památkou je Houses of Parliament, domov britského parlamentu. Hlavní budova, palác Westminster, je obklopená zahradami a nádhernými ozdobnými fontánami. Je obklopen legendami o královských vladařích a arkádami, jež mají symbolický význam pro britskou historii. Z Houssu of Parliament se vztahuje také královská cesta, na níž byli britští králové v minulosti odváděni v procesích po ulicích Londýna. Když se díváte na Houses of Parliament, můžete si užít nezapomenutelný zážitek díky tomu, jak jsou architektonické prvky dokonale sladěny se skvostnou zahradou a říčními scenériemi.

V samotném Houses of Parliament můžete obdivovat nádhernou a intrikující architekturu. Na vstupním nádvoří jsou sochy a pomníky, jež připomínají historické události. V Houses of Parliament můžete také prohlídnout kryptu s kostely, kde se nachází místnost Lordů a Commons, kde se odjakživa schází Britský parlament.

Tower bridge a st pauls

Tower Bridge je nejznámější londýnskou památkou a stal se symbolem města. Byl vystavěn v letech 1886 a 1894 ve stylu viktoriánské renesance. Jako jeden z nejslavnějších londýnských mostů slouží jako dokonalá fotografická pozadí.

St Paul’s Cathedral je jedním z nejznámějších londýnských památek. Je symbolem Anglické církve a stál se symbolem odvahy a síly v během druhé světové války. Katedrála byla postavena v 17. století a zahrnuje slavnou impozantní kopuli a rozmanité místnosti.

Buckingham Palace a Tower of London

Buckinghamský palác je nejslavnější sídlo britské královské rodiny. Nachází se v centru Londýna a slouží jako místo pro královské bankety, oficiální návštěvy a další události. Návštěvníci mohou obdivovat slavnostní sály a obřadní síně a prozkoumat některé části paláce.

Věž Londýna je jednou z nejstarších a nejznámějších londýnských památek a je součástí Katedrály svatého Pavla. Věž je domovem korunovačních klenotů a mnoha dalších historických artefaktů. Návštěvníci mohou obdivovat unikátní vyhlídkovou terasu, prohlížet vystavené exponáty a dozvědět se o fascinující historii této oblíbené památky.