Chrám Wat Phra Chetuphon (Chrám Phra Chetuphon)

Chrám Phra Chetuphon v Thajsku

Chrám Phra Chetuphon, také známý jako Wat Pho, je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších chrámů v Thajsku. Nachází se v Bangkoku, na břehu řeky Chao Phraya. Chrám byl postaven v 16. století a jeho název pochází z jména thajského krále Rama I., který jej založil.

Historie chrámu Phra Chetuphon

Chrám Phra Chetuphon byl postaven v roce 1782, když thajský král Rama I. přestěhoval hlavní město z Thonburi do Bangkoku. Král Rama I. přestavěl starý chrám, který byl postaven v 16. století, a přejmenoval jej na Wat Phra Chetuphon.

Chrám byl později rozšířen a vylepšen králem Rama III. a jeho synem Rama IV. V roce 1832 byla do chrámu přidána velká socha Buddhy, která je nyní jednou z nejvýznamnějších památek v Thajsku.

Co je v chrámu Phra Chetuphon?

Chrám Phra Chetuphon je domovem mnoha památek a soch. Nejvýznamnější je socha Buddhy, která je vytesaná z jednoho kusu mramoru. Socha měří 46 metrů a je obklopena dalšími sochami Buddhy.

Chrám je také domovem mnoha dalších soch a památek, včetně soch Buddhy, soch bohů a bohyň, soch draků a dalších. Chrám je také domovem mnoha krásných zahrad a fontán.

Co ještě můžete v chrámu Phra Chetuphon vidět?

Chrám Phra Chetuphon je také domovem mnoha muzeí a galerií. Nejvýznamnějším muzeem je Muzeum thajského léčitelství, které se zabývá tradičními thajskými léčebnými metodami. Muzeum obsahuje mnoho starých léčebných nástrojů a předmětů.

Chrám je také domovem mnoha kurzů a seminářů, které se zabývají tradičními thajskými uměními, jako je třeba thajská masáž. Kurzy jsou vedené zkušenými učiteli a jsou určeny pro začátečníky i pokročilé.

Jak se dostat do chrámu Phra Chetuphon?

Chrám Phra Chetuphon se nachází v Bangkoku, na břehu řeky Chao Phraya. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je využít místní dopravu. Nejbližší stanice metra je stanice Wat Pho, která je vzdálená jen několik minut chůze od chrámu.

Kdy navštívit chrám Phra Chetuphon?

Chrám Phra Chetuphon je otevřený každý den od 8:00 do 17:00. Nejlepší čas na návštěvu chrámu je brzy ráno, kdy je chrám nejméně zaplněný.

Závěr

Chrám Phra Chetuphon je jedním z nejvýznamnějších chrámů v Thajsku. Je domovem mnoha památek a soch, stejně jako mnoha muzeí a galerií. Je také domovem mnoha kurzů a seminářů, které se zabývají tradičními thajskými uměními. Chrám je otevřený každý den od 8:00 do 17:00 a je nejlepší navštívit jej brzy ráno.