Chrám Wat Pho (Chrám ležícího Buddhy)

Wat Pho – Chrám ležícího Buddhy v Thajsku

Wat Pho je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších chrámů v Thajsku. Nachází se v Bangkoku a je známý pro svou sochu ležícího Buddhy, která je největším a nejstarším ležícím Buddhou v Thajsku. Chrám je také známý pro svou tradiční thajskou masáž a jeho krásné architektury.

Historie Wat Pho

Wat Pho byl postaven v 16. století za vlády krále Rama I. Byl postaven jako chrám buddhistického boha Brahma a byl pojmenován po starém chrámu v Ayutthaya, který byl zničen během války. Během vlády krále Rama III. byl chrám rozšířen a obnoven.

Socha ležícího Buddhy

Největším a nejstarším ležícím Buddhou v Thajsku je socha ležícího Buddhy v Wat Pho. Socha je vysoká 46 metrů a je vyrobena z bronzu a mramoru. Socha je obklopena desítkami malých soch, které symbolizují Buddhořinu moudrost.

Tradiční thajská masáž

Wat Pho je také známý pro svou tradiční thajskou masáž. Masáž je založena na starých thajských léčebných technikách a je zaměřena na uvolnění svalů a odstranění bolesti. Masáž je prováděna odborníky, kteří jsou vyškoleni v tradiční thajské masáži.

Architektura Wat Pho

Wat Pho je známý pro svou krásnou architekturu. Chrám je obklopen desítkami stříbrných střech, které jsou zdobeny zlatými ornamenty. Uvnitř chrámu jsou krásné sochy Buddhy a dalších buddhistických bohů. Kromě toho jsou v chrámu také krásné kamenné mozaiky a nádherné malby.

Vstupné a otevírací doba

Vstupné do Wat Pho je 100 bahtů (asi 3 dolary) pro dospělé a 50 bahtů (asi 1,5 dolaru) pro děti. Otevírací doba je od 8:00 do 17:00.

Závěr

Wat Pho je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších chrámů v Thajsku. Je známý pro svou sochu ležícího Buddhy, tradiční thajskou masáž a krásnou architekturu. Pokud jste v Bangkoku, určitě byste měli navštívit Wat Pho a prožít jeho krásu.