Chrám Wat Suthat (Chrám velké houpačky)

Chrám Wat Suthat v Thajsku

Chrám Wat Suthat je jedním z nejvýznamnějších chrámů v Thajsku. Nachází se v hlavním městě Bangkok a je známý pro svou velkou houpačku, která je umístěna před vchodem do chrámu. Chrám byl postaven v roce 1807 a jeho název pochází z thajského slova „wat“, což znamená „chrám“.

Historie chrámu Wat Suthat

Chrám Wat Suthat byl postaven v roce 1807 za vlády krále Rama I. Král Rama I. byl prvním králem dynastie Chakri, která vládla Thajsku od roku 1782 až do současnosti. Král Rama I. chtěl postavit chrám jako poctu svému předchůdci, králi Taksinovi.

Chrám byl postaven na místě, kde se nacházela stará buddhistická stupa. Stupa byla postavena v roce 1768 a byla pojmenována po králi Taksinovi. Král Rama I. chtěl postavit chrám, aby oslavil krále Taksina a jeho vítězství nad Burmany.

Architektura chrámu Wat Suthat

Chrám Wat Suthat je postaven v tradičním thajském stylu. Jeho hlavní budova je postavena na kamenném podstavci a je obklopena dvěma věžemi. Věže jsou zdobeny sochami slonů a draků. Vnitřek chrámu je zdobený krásnými malbami a sochami Buddhy.

Nejvýznamnější částí chrámu je velká houpačka, která je umístěna před vchodem do chrámu. Houpačka je zdobena sochami slonů a draků a je symbolem štěstí a blahobytu.

Kulturní význam chrámu Wat Suthat

Chrám Wat Suthat je jedním z nejvýznamnějších chrámů v Thajsku. Je to místo, kde se konají různé buddhistické obřady a slavnosti. Chrám je také místem, kde se konají různé kulturní akce, jako jsou například koncerty, divadelní představení a další.

Chrám Wat Suthat je také místem, kde se konají různé tradiční thajské obřady. Každý rok se zde koná velká slavnost, která se nazývá „Sukhothai“. Tato slavnost se koná v červnu a je to oslava thajského národního svátku.

Závěr

Chrám Wat Suthat je jedním z nejvýznamnějších chrámů v Thajsku. Jeho velká houpačka je symbolem štěstí a blahobytu a je místem, kde se konají různé buddhistické obřady a tradiční thajské slavnosti. Chrám je také místem, kde se konají různé kulturní akce. Chrám Wat Suthat je skvělým místem pro návštěvu, pokud se chcete seznámit s thajskou kulturou a historií.