Thajsko – základní informace, měna, doprava…

Thajsko – krásná země plná kontrastů

Thajsko, oficiálně nazývané Thajské království, je jednou z nejnavštěvovanějších zemí jihovýchodní Asie. Leží na jihu Thajské poloostrova a sdílí hranice s Malajsií, Kambodžou a Barmou. Thajsko je známé svými krásnými plážemi, bohatou historií a kulturou, chutnou thajskou kuchyní a přátelskými lidmi.

Měna a platební možnosti

Měnou v Thajsku je baht (THB). 1 baht se rovná přibližně 0,03 USD. Můžete platit kreditní nebo debetní kartou v mnoha obchodech a restauracích, ale je lepší mít také hotovost s sebou, zejména v menších obcích nebo na venkově. Mezinárodní bankomaty jsou snadno dostupné v turistických oblastech.

Cestování a doprava

Thajsko je snadno dostupné letecky nebo autobusem z mnoha míst v Asii. Mezinárodní letiště Suvarnabhumi v Bangkoku je hlavním vstupním bodem pro cestovatele do země. Místní doprava zahrnuje autobusy, vlaky, metrem a tuk-tuky. Taxis a doprava na kole jsou také běžné. Cestování po zemi může být trochu chaotické, ale je to zábavná zkušenost.

Jídlo a pití

Thajská kuchyně je slavná po celém světě pro svou chuť, rozmanitost a použití koření. Klasické pokrmy jako pad thai, tom yum nebo green curry jsou nepostradatelnou součástí vašeho gastronomického zážitku v Thajsku. Pivo Singha a Chang jsou nejoblíbenější místní pivo, ale také můžete ochutnat místní rum a whisky.

Turistické atrakce

Thajsko nabízí mnoho turistických atrakcí pro každého, od historických památek po aktivní dovolenou. Mezi nejoblíbenější patří chrám Wat Arun v Bangkoku, krásné pláže na ostrově Phuket, historické město Ayutthaya a národní park Khao Yai. Pro milovníky přírody jsou k dispozici také safari v národních parcích a treky v horách. Pro ty, kteří hledají relaxaci, jsou k dispozici také spa a wellness centra po celé zemi.

Kultura a tradice

Thajsko je země s bohatou historií a kulturou. Místní lidé jsou hrdí na svou historii a tradice, které jsou stále živé v mnoha rituálech a oslavách. Kulturní události jako jsou Songkran Festival vody nebo Loy Krathong Festival světel jsou velkou turistickou atrakcí. Kromě toho se v Thajsku můžete také setkat s buddhismem, který hraje velkou roli v každodenním životě místních lidí. Navštívit chrám nebo se účastnit meditace s mnichy je jedinečnou zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *