Počasí Rijeka – kdy jet na Rijeka?

Rijeka je druhé největší město v Chorvatsku a jeho hlavním městem Primorsko-Goranska župa. Město se nachází na pobřeží Jaderského moře a je obklopeno horami a lesy. Je to oblíbená turistická destinace, která nabízí mnoho možností pro výlety a aktivity.

Počasí v Rijece

Rijeka má subtropické podnebí s teplými léty a mírnými zimami. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují až 30°C. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy teploty klesají na 8°C.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 2 7 12
Únor 3 8 13
Březen 5 11 16
Duben 7 14 19
Květen 10 17 22
Červen 13 20 25
Červenec 15 23 30
Srpen 15 23 30
Září 13 20 26
Říjen 9 15 21
Listopad 5 11 16
Prosinec 3 8 13

Kdy je nejlepší cestovat do Rijeky?

Nejlepší čas na cestování do Rijeky je od května do září, kdy je nejteplejší počasí. V těchto měsících je také nejvíce turistů, takže je to dobrý čas na prozkoumání města a okolí.

Proč cestovat do Rijeky?

Rijeka je skvělou destinací pro dovolenou. Město je plné historických památek, kulturních atrakcí a přírodních krás. Můžete se projít po starobylých ulicích, navštívit místní muzea a galerie, nebo se vydat na výlet do okolních hor. Město je také plné restaurací, barů a obchodů, takže je to skvělé místo pro nákupy a večerní zábavu.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Rijeky?

Nejlevnější letenky do Rijeky se obvykle nacházejí v období od listopadu do března. V těchto měsících je počasí chladnější, ale stále příjemné. Pokud hledáte levné letenky, můžete také hledat v období od dubna do června, kdy je počasí ještě příjemnější.