Nezapomeňte navštívit modré jeskyně na Zakynthu

Už od starověku jsou Zakynthos, krásný ostrov v Řecku, známý pro jeho modré jeskyně. Tyto jedinečné jeskyně jsou jedinečným přírodním úkazem, který musíte vidět na vlastní oči. Najdete je na olověných skalách, pouze pár metrů od břehu moře. Jeskyně jsou obklopeny bílými písčitými plážemi a díky svému přírodnímu okolí je to skvělý místo pro relaxaci. Pokud se chystáte do Řecka, nezapomeňte navštívit modré jeskyně na Zakynthu.

Unikátní přírodní úkaz

Když vstoupíte dovnitř, uvidíte modrou záři, kterou způsobuje sluneční světlo pronikající skrz díry ve vrchu jeskyně. Je to ohromující pohled na modré světlo, které se odráží na stěnách a stropu. Někdy se ze stropu odráží i modrá barva vody, kterou nahromadil déšť.

Kromě modrého světla si můžete vychutnat i tichou atmosféru jeskyní, která je poseta bizarními skalními útvary. Tyto útvary vytváří překrásné úkazy, které jsou zvláštní ve svém druhu a činí modré jeskyně na Zakynthu nezapomenutelným zážitkem. Navštivte je a nezapomeňte si vzít svůj foťák, abyste si mohli vychutnat krásu těchto unikátních přírodních úkazů.

Okouzlující modré jeskyně

Toto okouzlující místo se nachází na jihu ostrova a obklopuje je úžasná krajina. Vstup do modré jeskyně je dovolen pouze s průvodcem a je otevřený od jara do podzimu.

Obdivovatelé přírody tu mají možnost obdivovat úžasné scény, v nichž modré světlo dopadá na kameny a na vodní řeku, která proudí skrz jeskyni. Je to neobyčejné úžasné divadlo, které se nikdy neomrzí a je přímo úžasné. Kromě toho se v jeskyních vyskytují různé druhy ryb a můžete je pozorovat, jak plavou kolem.

Krásné pláže kolem jeskyní

Ty jsou obzvláště krásné v průběhu dne, kdy slunce rozjasňuje jejich bílé písečné pláže. Jednou z nejoblíbenějších je pláž Porto Roma, která je obklopena krásnými kopci a je ideálním místem pro procházky. Turisté se zde mohou vyhnout rušným letoviskům a raději se zastavit u klidného zálivu. Kromě toho se zde nachází také mnoho koní a pláž je oblíbeným místem pro ježdění na koni.

Kromě pláže Porto Roma existuje také řada dalších pláží, které jsou ideální pro relaxaci a odpočinek. Místa jako pláže Limni Keriou a Daphne jsou oblíbenými destinacemi pro milovníky šnorchlování a potápění. Obě pláže jsou obklopeny kopci a skalami, které navíc zvyšují jejich kouzlo. Bílý písek na těchto plážích je obzvláště čistý a slunce je navíc podtrhuje svou příjemně teplou světelnou show.