Jak se dostat na Shipwreck Beach bez lodě

Shipwreck Beach je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších pláží na ostrově Lanzarote. Její jméno vám může napovědět, že se nachází na místě, kde se střetlo několik lodí. Pokud nemáte loď, nezoufejte. I bez ní se k pláži můžete bez problémů dostat. Jak na to? Čtěte dál a dozvíte se všechny informace potřebné k tomu, abyste se na pláž dostali bez lodi.

Řídit z Arrecife

Nejlepší způsob, jak se dostat na Shipwreck Beach bez lodě, je řídit z Arrecife. Arrecife je hlavní město Lanzarote a je jen pár kilometrů od Shipwreck Beach. Nejpozoruhodnější výhodou řízení z Arrecife je, že si můžete vybrat mezi řadou dopravních možností. Nejčastějším způsobem přepravy je taxi, ale můžete také jet veřejnou dopravou nebo se tam dostat autem.

Když už se z Arrecife dostanete na Shipwreck Beach, můžete se projít po pláži, prozkoumat okolí a potápět se, abyste si prohlédli podmořské skvosty. Můžete si také objednat jízdu na skútru, která vám umožní prozkoumat pláž i okolní útesy. Nezapomeňte si na pláž vzít s sebou pokrývku hlavy, sluneční brýle a opalovací krém, abyste si mohli užít slunečné odpoledne na Shipwreck Beach.

Jízda autobusem

Nejjednodušší způsob jak se dostat na Shipwreck Beach bez lodě je jízda autobusem. Autobusy jsou k dispozici v různých částech ostrova a míří až na Shipwreck Beach. Lístky lze zakoupit přímo u řidiče nebo předem přes internet. Cesta autobusem trvá asi hodinu a je možné vědět přesně kdy dorazíte na pláž předem. Autobusy jsou pohodlné a klimatizované, takže cesta bude příjemná. Cestující mají také možnost zhlédnout nádhernou přírodu a krajiny po cestě. Na pláž se dostanete pohodlně a s minimálními starostmi.

Chůze po cestě

Chůze po cestě je nejjednodušší způsob, jak se dostat na Shipwreck Beach. Neexistuje žádný oficiální pěší přístup k pláži, ale můžete pokračovat po cestě, která vede kolem nádherné krajiny, až na druhou stranu ostrova. Ačkoli cesta trvá asi hodinu, je to dobrá možnost pro turisty, kteří nechtějí riskovat přístup lodí na Shipwreck Beach.

Cesta začíná na malém parkovišti nedaleko Shipwreck Beach. Vydejte se po úzké cestě směrem k vesnici Kepaniwai. Kromě nádherné přírody uvidíte také bambusové lesy a krásný výhled na oceán. Při dobrém počasí můžete zažít sluneční západ. Až dosáhnete konečné stanice Kepaniwai, přejděte přes most a pokračujte po cestě vedoucí kolem jezera a dále na Shipwreck Beach.