Kanárské ostrovy: ráj pro milovníky slunce a pláží

Kanárské ostrovy se nacházejí v Tichém oceánu a jsou velmi oblíbenou destinací pro cestovatele, kteří hledají slunečnou dovolenou. Nabízí báječnou kombinaci pohody, úžasného počasí a nádherných pláží. Navíc je možné tu poznat více různorodosti, jakou dopřávají jednotlivé ostrovy. Každý z nich zaujme něčím jiným a láká tak milovníky moře z celého světa.

Bouřlivé pobřeží Kanárských ostrovů

Vydejte se na procházku po jedné z mnoha písečných pláží a můžete obdivovat dramatické útesy omývané vlnami Tichého oceánu. Bouřlivé vlny se přehánějí na břeh a vytváří ideální podmínky pro surfování nebo kitesurfing. Najdete tu nádherné místa, kde se můžete potápět s přírodními útvary a ohromujícími formacemi živých organismů.

Můžete si vzít pohodlnou procházku po křivolakých kamenitých plážích a obdivovat tyrkysovou hladinu, která se protíná s rudými skalisky. Díky jsoucnu vám pobřeží Kanárských ostrovů přináší nekonečnou atmosféru pohody a klidu.

Nádherné pláže a slunečné počasí

Jsou to skvělé destinace pro letní dovolenou díky jejich nádherným plážím, které jsou obklopeny tyrkysovou vodou a krásným korálovým útesem. Slunečné počasí je zde zaručeno po celý rok, což znamená, že vždy budete mít krásné a teplé dny strávené na pláži. Díky jejich bohatému slunečnému svitu je možné se opalovat, jít na vodní sporty nebo se jen válet na pláži. Užijte si pohodlné opalování na pláži nebo si užijte nějaký druh sportu, jako je potápění, surfování nebo šnorchlování.

Vyberte si mezi sněhově bílými písečnými plážemi nebo tyrkysovými plážemi obklopenými skalami. Úžasné počasí je tady zaručeno po celý rok, takže vás čeká mnoho teplých dnů strávených na plážích s bohatým slunečním svitem. Můžete se ponořit do krásných vod, abyste si užili slunce a odpočinuli si. Prostě si vyberte pláž, na kterou se chcete podívat, a užijte si teplé počasí a nádhernou krajinu.

Zážitky pro milovníky moře

Populární destinace jako například Gran Canaria, Tenerife nebo Fuerteventura poskytují úžasné mořské zážitky. Ať už jde o potápění, šnorchlování, surfování nebo jízdu na banánu, na Kanárech najdete vše, co potřebujete pro nezapomenutelný zážitek. Oblast je oblíbenou destinací pro milovníky potápění a ve vodách ostrova najdete několik životně důležitých oblastí, které je třeba chránit. Kromě toho se můžete těšit na úžasné místní speciality, jako jsou rybí tacos nebo pokrm zvaný „Papas Arrugadas“, který je servírován s tradičním mořským sýrem. Zkrátka, milovníci moře si nemohou přát lepší destinaci na dovolenou.

Jednotlivé ostrovy – každý jiný

Jsou rozesety po celém Atlantském oceánu a každý z nich nabízí odlišnou kombinaci slunečních destinací a zážitků. Jednotlivé ostrovy se navzájem od sebe velmi liší. Gran Canaria je například domovem vysokých hor a malebných horských vesnic, ale také města Las Palmas, které je plné pohody a potěšení. Na Lanzarote najdete nádherné pobřeží a úžasné vulkány, které připomínají pohádkovou planetu snů. Na Fuerteventuře najdete nádherné pláže, které jsou tak dlouhé, že se zdají být přímo nekonečné, stejně jako borovicové lesy a mlžná údolí. Díky jejich odlišnému terénu a rozmanitému počasí můžete na každém z ostrova najít autentické, typické kanárské zážitky a zkušenosti.

Slunečná dovolená na Kanárech

Každoročně si mnoho turistů užívá pohlazení slunečních paprsků na plážích ostrova. Slunečné dny se tu mění v noční pobyt ve vyhlášených barech a diskotékách. Pláže na kanárských ostrovech jsou lákavé a pro mnoho návštěvníků jsou zážitkem na celý život. Nejvíce oblíbenou destinací na Kanárech je Tenerife, kde na vás dýchne horké slunce a krásná krajina. Navíc je tu spousta obchodů a restaurací, které nabízí sezónní speciality a jídla z celého světa.

K dispozici je mnoho druhů ryb a korálů, které lákají milovníky podvodního života. Kromě toho, skvělou dovolenou na Kanárech můžete strávit poznáváním okolních měst a oblastí. Obdivovat můžete místní architekturu a krásnou krajinu, která je doprovázena slunečním svitem.