Jak si užít zdarma den v hlavním meste Velké Britanie

Když se řekne hlavní město Velké Británie, vybaví se hlavně jediné – Londýn. Je to město plné historických památek, kulturních a uměleckých atrakcí, ale také nákladných výletů. Naštěstí existují i způsoby, jak strávit den v Londýně úplně zdarma. Jakými? Pojďme se podívat.

Prohlídka historických památek

Prohlídka historických památek je jednou z nejlepších možností, jak si užít zdarma den v hlavním městě Velké Britanie. Londýn je nabitý zajímavými historickými budovami a památkami, které by měl každý turista určitě vidět. Mezi nejoblíbenější patří Tower of London. Prohlídka tohoto oblíbeného londýnského památníku je zdarma, a tak můžete procházet majestátními červenými hradbami a pozorovat krásnou vyhlídku na Temži. Dalším skvělým místem pro prohlídku je Westminster Abbey, národní katedrála, kde se konají britské korunní a svatební obřady. Tato památka je zdarma k navštívení, a to v úterý, čtvrtek a sobotu. Mezi další památky, které stojí za návštěvu, patří Big Ben, Buckinghamský palác a London Eye.

Užívej si kulturní atrakce

V hlavním městě Velké Británie, Londýně, je možné si užít výjimečné kulturní atrakce, aniž byste vynaložili jakékoliv peníze. Mezi nejznámější londýnské atrakce patří Britské muzeum, které nabízí bezplatnou prohlídku nesčetných historických artefaktů. Za zmínku stojí i různé galerie, které místní obyvatelé v Londýně pravidelně navštěvují. Mezi tyto galerie patří například Národní galerie, Národní galerie moderního umění a Tate Modern, jež jsou všechny bezplatné.

Také v Londýně naleznete spoustu divadelních a koncertních představení, které jsou navíc zdarma. Kulturní atrakce navštěvují tisíce lidí každý den, jelikož slouží jako skvělý způsob, jak strávit odpoledne. Kromě divadel a galerií jsou v hlavním městě Velké Británie také k vidění různé muzea a galerie. Mezi tyto patří například Muzeum vědy, Galerie Victoria a Albert Museum a mnoho dalších. Tyto atrakce jsou ideálním způsobem, jak strávit den v Londýně bez toho, abyste museli vynaložit zbytečné finanční prostředky.

Cestuj po Londýně zdarma

Cestování po Londýně zdarma je skvělý způsob, jak si užít zdarma den v hlavním městě Velké Británie. Chcete-li se dozvědět, jak si můžete užít Londýn zdarma, je třeba vědět, že existuje několik možností. Prvním způsobem je cestovat městskou dopravou v rámci „Oyster Card“, která poskytuje všem, kteří mají kartu, zdarma jízdy. Kartu získáte zaplacením jisté částky na začátku vaší návštěvy a můžete ji používat ve veřejné dopravě až do jejího vypršení.

Druhou možností je chodit a prozkoumávat město. Londýn je plný kulturních památek, které stojí za to vidět. Hosté mohou vyzkoušet mnoho různých aktivit, jako jsou procházky po Big Benu, Tower Bridge, Buckinghamském paláci nebo po přírodních stezkách v Londýně. Pokud milujete umění, můžete navštívit Národní galerii a obdivovat její krásné obrazy zdarma. K dispozici jsou také řada muzeí a galerií, která nabízí vstup zdarma.