Historie fotbalového klubu FC Barcelona

FC Barcelona je známý fotbalový klub založený v roce 1899. Jeho založení bylo zásluhou skupiny španělských fotbalových nadšenců a bylo prvním fotbalovým klubem ve Španělsku. Od svého založení se klub vypracoval na jeden z nejúspěšnějších klubů na světě. FC Barcelona má bohatou historii a slavné okamžiky. Od vítězství v ligách, pohárových titulů až po vítězství v Lize mistrů. Klub je také známý pro svůj odvěký rivalitní vztah s Realem Madrid.

Založení klubu FC Barcelona

Klub FC Barcelona byl založen 29. srpna 1899. Na počátku bylo 6 přátel ochotných hrát fotbal a touha po vytvoření klubu, který by vystupoval jako symbol společnosti. Kdysi v dávné minulosti se začala budovat historie, která trvá dodnes.

Na schůzce v domě jednoho z členů klubu se rozhodlo, že se klubu předá oficiální jméno FC Barcelona. První barcelonský fotbalový zápas se odehrál 11. listopadu 1899. FC Barcelona pokračovala ve svém vzestupu, ale brzy se stala obětí neutěšených stavů ve Španělsku a během prvního světového konfliktu byl klub pozastaven. Nicméně, FC Barcelona se v roce 1919 úspěšně obnovila a stala se jedním z nejvlivnějších fotbalových klubů na světě.

Úspěchy a trofeje FC Barcelona

Od svého založení v roce 1899 se klub úspěšně vypracoval na pozici jednoho z nejlepších a nejvíce obdivovaných fotbalových klubů v Evropě.

Klub také získal 24 španělských pohárů, více než jakýkoli jiný tým. FC Barcelona také vyhrála dva Inter-Cities Fairs Cups, dva UEFA Superpoháry, jednu UEFA Cup Winners‘ Cup a jeden Copa del Rey. To všechno je potvrzeno rekordním počtem trofejí, které klub získal za svoji bohatou historii.

Vztah s Realem Madrid

Historie těchto dvou klubů je bohatá a hluboká. Nejvíce se projevuje v jejich mnoholetém souboji o nejvyšší postavení ve španělském fotbale. Tato rivalita je nejen o postavení, ale i o odlišných přístupech k fotbalu, které oba týmy preferují.

Real Madrid a FC Barcelona se navzájem utkaly poprvé v roce 1902 a od té doby hrály spolu stovky utkání. Tyto souboje mezi oběma týmy jsou známé jako El clásico. Kromě toho i fanoušci obou týmů jsou vždy připraveni podpořit svého oblíbeného klubu a bojovat za jeho vítězství. To může dát dostatečnou kapacitu pro následující sezónu až do dalšího El clásico.