Co vidět v Nice, Francie

Nice je jedno z nejkrásnějších míst na francouzské Riviéře. Nabízí návštěvníkům nádhernou přírodu, slunnou oblohu a modře se blyštící moře. Ne nadarmo je toto místo oblíbeným destinací pro dovolenou. Navíc má Nice mnoho unikátních věcí k vidění a zážitků k prožití. Prozradíme vám, jaké jsou ty nejzajímavější z nich.

Starobylé chrámy a kostely

Nice je město plné bohaté historie a starobylých památek. Mezi nejvzácnější a nejoblíbenější památky patří starobylé chrámy a kostely. Jedním z nejkrásnějších je Kostel svatého Petra a Pavla z 18. století. Tento zářivý barokní kostel je vybaven krásnou bílou fasádou s šesti sloupy, které vytváří impozantní vstupní branku. Kromě toho je toto místo domovem pro některé jedinečné obrazy a sochy.

Další kostel, který je třeba navštívit během návštěvy Nice, je kostel Notre-Dame de l’Esperance. Tento románský kostel z 12. století se nachází na vrcholu kopce v blízkosti moře. Kostel je obklopen krásnou zahradou plnou hojnosti květin a stromů. Kostel se pyšní mnoha unikátními uměleckými díly, včetně majestátního oltáře a řadou soch zasvěcených různým světcům.

Promenády a pláže

Nice leží na pobřeží Středozemního moře a je známá svými úchvatnými plážemi a promenádami. Promenáda des Anglais je jednou z nejznámějších, která je oblíbenou procházkou mezi místními i turisty. Procházet se můžete po kilometrové trase podél moře, kde si můžete užívat pohled na čistou vodu a na obzor. Na této trase je také mnoho obchodů a restaurací, takže si můžete najít něco k občerstvení.

Kromě Promenády des Anglais je ve městě Nice také řada pláží, které se mohou zdát nedotčené. Na některých plážích můžete najít křesla a slunečníky pro pohodlné ležení, zatímco na jiných můžete vyskakovat do vln a vychutnat si koupání v moři. Ať už hledáte klidné místo nebo se chystáte na vodní sporty, v Nice si můžete vybrat ze široké škály pláží.

Kulturní a vzdělávací centrá

Bezpochyby jedním z nejvýznamnějších historických památek Nice je Kulturní a vzdělávací centrum. Nachází se v centrální části města a jeho hlavní budova pochází už z počátku 19. století. Centrum se skládá ze tří hlavních budov, které se nazývají „les Palais“, což znamená paláce. První z nich je Grand Théâtre de Nice, opera, která byla postavena v roce 1885. Druhým je Palais de la Mediterranée z roku 1930, dříve hotel, dnes koncertní sál a sídlo velkého množství kulturních institucí, událostí a výstav. Třetím je Musée des Beaux-Arts de Nice, umělecká galerie, která je domovem pro některé z největších ukázek 19. století. Kulturní a vzdělávací centrum je skvělým místem pro návštěvu některých z nejvýznamnějších uměleckých a kulturních památek Nice.

Kromě opery, koncertního sálu a galerie má Kulturní a vzdělávací centrum také mnoho dalších zařízení, jako je knihovna, muzeum, divadlo, kino, koncertní síň a mnoho dalších. V těchto budovách je také vystavena nesčetná množství uměleckých děl, které představují významnou část Nice třístáleté historie. Navíc je Kulturní a vzdělávací centrum místem, kde se konají koncerty, divadelní představení a různé další kulturní akce. Návštěva Kulturního a vzdělávacího centra v Nice je skvělou příležitostí pro každého, kdo se chce více dozvědět o tomto fascinujícím městě a jeho historii.