Co vidět v Monaku

Monako je malé, ale velmi významné město na azurovém pobřeží jihovýchodního Francie. V tomto kouzelném místě je mnoho unikátních věcí, které stojí za to vidět. Těmi jsou například Monacký palác, Náměstí s fontánou s Rafaelem, Oceanografické muzeum, Katedrála svatého Mikuláše a Casino de Monte Carlo. Každá z těchto atrakcí má svůj jedinečný příběh a je skvělou příležitostí prozkoumat bohatou historii Monaka.

Monacký palác

Nachází se na vrcholu hory v samém srdci města. Palác je obklopen mnoha zahradami, které jsou kombinací barokních a italských prvků. Nádherné zahrady poskytují úžasný pohled na středomořskou krajinu a dokonale ilustrují starobylou atmosféru Monaka.

Martin’s Gardens. Park je domovem mnoha exotických rostlin a občas můžete vidět i některá zvířata. Pro návštěvníky je také k dispozici prohlídka paláce, kde mohou obdivovat interiér a předměty z osobního majetku princely. Prohlídka vám také umožní prozkoumat historii města a uvidíte, jak odlišný je Monako od jiných států.

Náměstí s fontánou s Rafaelem

Náměstí leží v samém srdci města, necelé 3 km od hlavního vlakového nádraží. Jeho brána je vybíravé dílo italského umělce Angelo Invernizziho. Poté, co je turista projde, může obdivovat nezapomenutelnou scénu. Obrovská bronzová fontána doplněná velkolepou sochou Rafaela a čtyřmi anděly, také z bronzu, je uctívána každým návštěvníkem. Vzhledem k tomu, že byla zasvěcena Svatému Rochovi, je toto místo pro mnoho turistů znamením štěstí a úspěchu.

I když je to malé náměstí, návštěvníci si mohou užít příjemnou a klidnou atmosféru. To je pro Monako typické – malé kouzlo, které je však obdivuhodné.

Oceanografické muzeum

Oceanografické muzeum v Monaku je jedním z nejzajímavějších míst v lokalitě. Založeno v roce 1910, nese název po bývalém princeznovi Albertu I. Muzeum je součástí Princezniného paláce a je jedinečné především ve svém nezaměnitelném přístupu k oceánům. Jakožto jedna z prvních institucí tohoto druhu na světě se ohlíží k oceanografii, aby se pochopilo a pozorovalo komplexní ekosystém.

Muzeum se skládá z několika částí, z nichž každá zachycuje jinou oblast oboru. Tato část je vybavena moderními technologiemi a technikami, které umožňují návštěvníkům získat nejpřesnější pohled na všechny aspekty zkoumaného přírodního prostředí. Interaktivní exponáty a tematické výstavy přinášejí návštěvníkům ještě více informací o oceánech a mořských živočiších a také o tom, jak jsou oceány důležité pro lidstvo.