Co ochutnat v tradiční řecké kuchyni na ostrově

Ostrov je díky svým krásným plážím a přírodnímu kouzlu oblíbenou destinací pro turisty. Cestující, kteří navštíví tento krásný ostrov, by si neměli nechat ujít možnost ochutnat tradiční řeckou kuchyni. Řecká kuchyně se skládá z mnoha chutí a ingrediencí. Zde je několik skvělých dezertů, jídel, nápojů a dalších dobrot, které byste měli ochutnat na vaší návštěvě ostrova.

Zákusky a dezerty z ostrovů

Když se zastavíme u zákusků a dezertů, které jsou typické pro řecké ostrovy, nemůžeme přehlédnout ty, které jsou vyráběny z celeru či melounu. Tyto pokrmy jsou nejen chutné, ale jsou také velmi svěží a proslulé pro jejich zdravotní benefity. Celerový zákusek, známý jako kolokythokaridho, je velmi populární na ostrově Karpathos a je oblíbeným osvěžujícím pokrmem po hlavním jídle. Na Syrosu jsou velmi populární melounové dezerty, které se podávají zároveň jako dezert i jako nápoj. Obvykle jsou připravovány s medem, skořicí a limetkovou šťávou, což dává melounovému dezertu jedinečnou a lahodnou chuť. Tento dezert je velmi oblíbený a velmi často se podává na svátcích.

Jídlo s domácími ingrediencemi

V tradiční řecké kuchyni na ostrově by se mělo zkusit vyzkoušet jídlo s domácími ingrediencemi. Tento druh jídla je nabitý tradičními chutěmi a vůněmi, které lze nalézt pouze na ostrově. To znamená, že všechny ingredience – od zeleniny, masa až po sýry – jsou obklopeny čerstvou mořskou vodou a jsou jemně ochucené přírodními bylinkami a kořením. Mezi oblíbená jídla se řadí tzatziki, ideální ke grilovanému masu nebo pečenému vepřovému masu. Kyselé tzatziki je vždy doprovázeno čerstvou pita chlebem, který je často dokonale křupavý a namočený v olivovém oleji a česnekem. Ostrůvky se také specializují na domácí sýry, které jsou ve skutečnosti docela slané a mají skvělou chuť. Tyto sýry se často podávají s čerstvými bylinkami a olivami, nebo mohou být prostě jen na bílém chlebu.

Nápoje a další pochoutky

Řecko je známé pro svou bohatou kuchyni plnou nespočetných lahodných chutí. Na ostrově lze ochutnat řadu tradičních nápojů a užít si speciality místní kuchyně. Mezi nejoblíbenější nápoje řecké kuchyně patří Metaxa, která je druh brandy a je známá svou výjimečnou chutí. Další oblíbeným nápojem je ouzo, což je anýzový likér s silnou chutí. Kromě toho je v Řecku oblíbená káva, zejména ta vřelá s mlékem.

Kromě nápojů, lze v řecké kuchyni na ostrově ochutnat i různé pochoutky. Mezi nejoblíbenější speciality patří domácí sýry a olivy.Řecké speciality jsou vyhlášené po celém světě, mezi ty nejoblíbenější patří tzatziki, zeleninová salátka, gyros, moussaka a souvlaki. Tyto pochoutky lze servírovat s pita chlebem, nebo s plátky těstovin, masa a rýže.