Cestování po Vietnamu: Co vidět a zažít

Vietnam je fascinující asijská země, která stojí za to navštívit. Cestování po Vietnamu je skvělou příležitostí procestovat po rozmanitých krajích, které nabízejí úžasný výhled na místní přírodní krásy a kulturní zážitky. Od přírodních scenérií z oblasti Ha Long Bay po avantgardní městský život ve městech Ho Či Minovo město a Hanoj, Vietnam je skvělou destinací pro všechny milovníky cestování. Čtěte dál a dozvíte se, co vidět a zažít během cesty do Vietnamu.

Krásy ha long bay

Je to uznávané místo mezinárodního turistického zájmu, které se nachází na severním Vietnamu. Její krásy jsou známé po celém světě a jsou velmi oblíbenou destinací pro obyvatele Vietnamu i turisty z celého světa.

Kromě toho se můžete těšit na bohatou přírodu, kterou obklopuje, mezi kterou patří mořské živočichy, rostliny, ryby a další. Při návštěvě Ha Long Bay můžete také vyrazit na plavbu lodí, která vám pomůže objevit dosud neznámé krásy a skvosty tohoto úžasného místa.

Městský život v Ho Či Minově městě

Navštívení Ho Či Minova města je skvělým způsobem, jak zažít vietnamský městský život. Je to půvabné město plné historie, kultury a vzrušujících aktivit. Kromě prohlídky mnoha památek, jež odrážejí mnohaletou historii města, mohou návštěvníci vyrazit na nákupy do místní tržnice, nakoupit si místní suvenýry nebo ochutnat místní pokrmy. Pro ty, které zajímají noční život, jsou tu tradiční vietnamské bary a kluby, kde se mohou bavit až do ranních hodin.

V Ho Či Minovem městě je také mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí výběr vietnamské i mezinárodní kuchyně, takže návštěvníci mohou ochutnat všechno od tradičních krevetových polévek až po chutné hovězí jídlo s náznakem čínského vlivu. Kromě toho je tu také místní hudba a divadla, takže je tu pro návštěvníky spousta možností, jak trávit volný čas.

Kulturní zážitky v Hanoji

Hanoj je skvělým místem, kde můžete prožít kulturní zážitky. Je to jedno z nejstarších nebožtíků v Asii a je plné historických památek a kulturního dědictví. Nejúžasnější zážitek je procházka po staré čtvrti Hoan Kiem Lake, kde je mnoho starých budov a dalších památek. Také stojí za to navštívit některé z hlavních památek města, jako je Ho Chi Minhovo mauzoleum. Je to strohé a vznešené místo, kde si můžete uvědomit, jaké oběti vynaložil Ho Chi Minh pro svou vlast. Dále stojí za to navštívit nádhernou Budovu odpuštění, kde najdete nejvíce soch buddhistického boha. V blízkosti je také národní knihovna s velkou sbírkou knih a dokumentů o historii Vietnamu. Chcete-li poznat skutečnou hanojskou kulturu, měli byste navštívit Hanojskou operu nebo Muzeum soch Čínských bojových umění. Obě nabízejí příležitost zažít vietnamskou kulturu a zároveň se pobavit.

Přírodní krása Vietnamu

Všude, kam se podíváte, můžete najít nádherné scenérie a obdivovat přírodu. Nejúchvatnější místo je bezpochyby Hanoj. Hanoj je pokryto lesy a bohatou flórou. Obdivovat můžete různorodé druhy stromů a květin, které vypadají krásně na pozadí neustále se měnících scenérií. Druhým lákadlem je vysočina Bac Ha, kterou v noci ozařuje měsíc. Na své si tu přijdou i milovníci zvěře, protože oblast je domovem mnoha divokých zvířat. To vše, spolu s divokými kopci a údolími, činí ze vzdálenosti Vietnamu nezapomenutelným cestovatelským zážitkem.

Doprava a ubytování

Cestování po Vietnamu může být snadné a cenově dostupné, pokud si vyberete správnou dopravu a ubytování.

Doprava v Vietnamu je jednoduchá a často i levná. Nejlevnější dopravou je autobus, ale můžete také využít vlaky, letadla a příležitostně i lodě. Ubytování je rovněž snadno dostupné, ať už si vyberete luxusní hotely nebo ubytovny. Tam se můžete dočasně ubytovat při prohlížení turistických atrakcí, abyste byli blíže k místu, kam se chystáte.

Nejlepší čas na cestování do Vietnamu

Nejlepší čas na cestování do Vietnamu je od března do června. To je nejlepší doba pro objevování nádherných památek, obdivování scenérií a válení se na plážích. Březnové a dubnové dny jsou plné slunečního svitu bez deště. To vám umožní užít si slunce a zároveň se cítit pohodlně v chladném vzduchu. Květen a červen jsou nejvíce deštivé měsíce, ale to neznamená, že by bylo méně co objevovat. V těchto měsících začíná sezóna dešťů, což může být dobrý čas pro pozorování nádherných scenérií. Je také dobré toto období využít pro návštěvu některých vnějších turistických míst, která často přijímají jen omezený počet návštěvníků.