Barcelona – město umění a kultury

Barcelona je nejen jedno z nejnavštěvovanějších měst ve Španělsku, ale také jedno z nejpůsobivějších center umění a kultury v Evropě. Město přitahuje miliony turistů, kteří se sem sjíždějí nejen kvůli památkám a historickým atrakcím, ale i proto, že tu mohou prožít aktivní noční život a spoustu nejrůznějších uměleckých a kulturních akcí. Barcelona je plná malebných uliček, středověkých budov a hlavně jedinečných uměleckých děl slavného architekta Antonia Gaudího. To vše spolu s bohatou kuchyní, kouzlem večerního osvětlení a krásnou přírodou z ní dělá jedno z nejkrásnějších měst na světě.

Památky a atrakce

Barcelona je město plné historie a kultury. Na každém rohu se nachází nějaká památka nebo muzeum rozšířením naší znalosti o tomto krásném městě. Nejznámější památkou je gotické kostelíčko, které bylo postaveno v 13. století. Lidé si mohou prohlédnout nádherné fresky a obrazy, které jsou v něm namalovány. Dále můžete navštívit kostel Sagrada Familia, který byl navržen slavným architektem Antoniem Gaudím. Kromě toho se můžete těšit na Montjuïc, kde můžete navštívit známé muzeum umění a také Palau Nacional, kde se nachází jedno z nejlepších muzeí v Evropě. Nejslavnější atrakcí pro děti je park Güell, který je navržen také Antoniem Gaudím. Park je plný neobvyklých staveb, které jsou obklopeny krásnou přírodou. Děti si také mohou užít vodní atrakce v Port Aventura nebo ve vodním parku Aquopolis. Díky tomu je Barcelona skvělou destinací pro rodiny s dětmi.

Umělecká díla Antonia Gaudího

Antonio Gaudí byl architekt a umělec, který žil v Barceloně v 19. a 20. století. Jeho geniální stavby a díla jsou po celém městě roztroušeny a vytvářejí pozoruhodnou atmosféru města. Mezi nejvýznamnější stavby Antonia Gaudího patří dům Milà, park Güell, katedrála Sagrada Família, Casa Batlló a dům Vicens. Dům Milà byl postaven v roce 1910 a vyznačuje se originálním zdobením, neobvyklými tvarovými lineárními štukaturami a skleněnými výplněmi. Park Güell je vyhlášená zahrada vybudovaná v letech 1900 a 1914 s fantaskními sochami a architektonickými zvláštnostmi. Katedrála Sagrada Família byla započata v roce 1882 a je stále nedokončená, ale stejně fascinuje návštěvníky jejími překrásnými sochami, bohatou výzdobou a detailními ornamenty. Casa Batlló a dům Vicens jsou také jedny z nejvýznamnějších Gaudího staveb, které se pyšní neobvyklou architekturou, bohatou výzdobou a sochami. Prohlídka těchto staveb vám zajistí nezapomenutelný zážitek.

Krása přírody a noční život

Krása přírody a noční život v Barceloně jsou kombinace, kterou si nelze nevšimnout. Barcelona je plná krásných přírodních scenérií, které vystihují krásu této balearické metropole. Mezi ně patří Park Güell, který je plný zahrad, zeleně, fontán, kamenných skulptur a strmých cest. Je to skvostné místo k relaxaci a prohlížení výhledů. Barcelona je také jedním z nejrušnějších měst ve Španělsku pro noční život. Různé kluby, noční bary a restaurace jsou otevřené po celou noc. Všude jsou k dispozici živé hudební vystoupení a místní gastronomické speciality. Kromě toho se můžete zúčastnit mnoha festivalů, které se konají každý večer. Barcelona poskytuje mnoho způsobů, jak si užít večer ve městě smíchu a zábavy.