Počasí Siena – kdy jet na Sieny?

Siena je město v Itálii, které se nachází v Toskánsku. Je to jedno z nejkrásnějších měst v Itálii a je známé pro svou historii, architekturu a kulturu. Město je obklopeno hradbami a jeho centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Počasí v Siena

Počasí v Siena je typické pro střední Evropu. Teploty se pohybují od chladných zimních dnů po teplé letní dny. Nejvyšší teploty jsou obvykle v červenci a srpnu, kdy teploty dosahují až 30°C. Nejnižší teploty jsou obvykle v lednu a únoru, kdy teploty klesají až na 0°C.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 0 7 14
Únor 2 9 16
Březen 4 12 19
Duben 6 15 22
Květen 9 18 25
Červen 12 21 28
Červenec 14 24 30
Srpen 14 24 30
Září 11 21 27
Říjen 8 17 24
Listopad 5 13 20
Prosinec 2 9 16

Kdy je nejlepší cestovat do Siena?

Nejlepší čas na cestování do Siena je v období od dubna do června a od září do listopadu. V těchto měsících je počasí příjemné a teploty se pohybují mezi 15°C a 25°C. V těchto měsících je také méně turistů, takže je to skvělý čas na prozkoumání města.

Proč cestovat do Siena?

Siena je skvělou destinací pro všechny milovníky historie, architektury a kultury. Město je plné historických památek, jako je katedrála, paláce a staré ulice. Město je také známé pro své slavné koně, které se každoročně účastní Palio di Siena. Kromě toho je Siena obklopena krásnou přírodou, takže je to skvělé místo pro procházky a výlety.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Siena?

Nejlevnější letenky do Siena jsou obvykle k dispozici v období od listopadu do března. V těchto měsících je počasí chladnější, ale je to skvělý čas na prozkoumání města. Také je to skvělý čas na nákupy, protože v těchto měsících jsou obchody plné slev.