Počasí Ródos – kdy jet na Ródos?

Ródos je ostrov v Řecku, který se nachází v Egejském moři. Je to největší ostrov v Dodekanésu a je obklopen mnoha menšími ostrovy. Jeho hlavní město, stejnojmenné Ródos, je známé pro svou starou architekturu, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Ostrov je oblíbenou turistickou destinací, která nabízí mnoho možností pro výlety, pláže a kulturní zážitky.

Počasí v Ródosu

Ródos je oblíbenou turistickou destinací, která má příjemné počasí po celý rok. Teploty se pohybují mezi 10°C až 30°C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují až 30°C. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy teploty klesají na 10°C.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 10 15 20
Únor 10 16 21
Březen 11 17 22
Duben 12 18 23
Květen 13 19 24
Červen 14 20 25
Červenec 15 22 30
Srpen 15 22 30
Září 14 20 27
Říjen 13 18 25
Listopad 11 16 22
Prosinec 10 15 20

Kdy je nejlepší cestovat do Ródosu?

Nejlepší čas na cestování do Ródosu je v období od dubna do října. Teploty jsou v této době příjemné a je tu méně deště. V této době je také více slunečných dní, což je ideální pro plážovou dovolenou. V zimních měsících je počasí chladnější, ale stále příjemné. Je to také dobrý čas na cestování, protože je tu méně turistů a ceny jsou nižší.

Proč cestovat do Ródosu?

Ródos je oblíbenou turistickou destinací, která nabízí mnoho možností pro výlety, pláže a kulturní zážitky. Ostrov je domovem mnoha starověkých památek, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě toho je zde mnoho přírodních krás, jako jsou krásné pláže, kopce a lesy. Ródos je také domovem mnoha restaurací, barů a obchodů, které nabízejí místní speciality a zábavu.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Ródosu?

Nejlevnější letenky do Ródosu jsou obvykle k dispozici v zimních měsících, kdy je tu méně turistů. Některé letecké společnosti nabízejí slevy na letenky v období od listopadu do března. Také je možné najít levné letenky v období od dubna do října, kdy je tu více turistů. Je také možné najít slevy na letenky při včasném rezervování.