Počasí Monemvasia – kdy jet na Monemvasia?

Monemvasia je malé město v Řecku, které se nachází na jižním pobřeží Peloponésu. Město je obklopeno hradbami a jeho historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Monemvasia je oblíbenou turistickou destinací, která je oblíbená pro svou krásnou přírodu a historickou atmosféru.

Počasí v Monemvasii

Monemvasia je oblíbenou turistickou destinací, která je oblíbená pro své krásné počasí. Teploty se pohybují od chladných zimních dnů až po teplé letní dny. Průměrná roční teplota je 16°C. Níže je tabulka s nejnižší, průměrnou a nejvyšší teplotou v jednotlivých měsících.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 5 10 15
Únor 6 11 16
Březen 7 13 18
Duben 9 15 20
Květen 11 18 23
Červen 14 21 27
Červenec 17 24 30
Srpen 17 24 30
Září 14 21 27
Říjen 11 18 23
Listopad 8 14 19
Prosinec 6 11 16

Kdy je nejlepší cestovat do Monemvasie?

Nejlepší čas na cestování do Monemvasie je od dubna do října. Teploty jsou v těchto měsících příjemné a je tu méně deště. V těchto měsících je také více slunečných dní, což je ideální pro procházky po městě a prozkoumávání okolí. V zimních měsících je Monemvasia mnohem chladnější a deštivější, takže je to méně vhodné pro cestování.

Proč cestovat do Monemvasie?

Monemvasia je skvělou destinací pro všechny milovníky historie a přírody. Město je obklopeno hradbami a jeho historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě toho je Monemvasia obklopeno krásnou přírodou, která je ideální pro procházky a výlety. Město je také plné restaurací, kaváren a obchodů, takže je to skvělé místo pro relaxaci a odpočinek.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Monemvasie?

Nejlevnější letenky do Monemvasie jsou obvykle k dispozici v zimních měsících, kdy je méně turistů. Nejlevnější letenky jsou obvykle k dispozici od listopadu do března. V těchto měsících je také více slev a akcí, takže je to skvělý čas na nákup letenek. Je také možné najít levné letenky v jiných měsících, ale je třeba se poohlédnout po akcích a slevách.