Počasí Mljet – kdy jet na Mljet?

Mljet je ostrov v Chorvatsku, který se nachází na jihozápadním pobřeží Jadranu. Je to největší chorvatský ostrov a je obklopený dvěma jezery, které jsou obklopeny nádhernou přírodou. Ostrov je oblíbenou turistickou destinací, která je oblíbená pro svou krásnou přírodu a klidnou atmosféru.

Počasí v Mljetu

Mljet je oblíbenou turistickou destinací pro své krásné počasí. Teploty se pohybují od nejnižších teplot v lednu a únoru, kdy se pohybují kolem 8°C, až po nejvyšší teploty v červenci a srpnu, kdy se pohybují kolem 25°C. Průměrné teploty se pohybují kolem 15°C.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 8 12 17
Únor 8 13 18
Březen 9 14 19
Duben 10 15 20
Květen 11 17 22
Červen 13 19 25
Červenec 15 21 27
Srpen 15 21 25
Září 13 19 23
Říjen 11 17 21
Listopad 9 14 19
Prosinec 8 13 17

Kdy je nejlepší cestovat do Mljetu?

Nejlepší čas na cestování do Mljetu je v období od dubna do září, kdy je nejteplejší počasí a nejvíce slunečných dní. V těchto měsících je také nejvíce turistů, takže je to dobrý čas na to, abyste si užili všechny atrakce, které ostrov nabízí.

Proč cestovat do Mljetu?

Mljet je skvělou destinací pro všechny, kteří hledají klidnou dovolenou. Ostrov je obklopený nádhernou přírodou a je plný krásných pláží, které jsou ideální pro relaxaci. Kromě toho je zde mnoho historických památek, které stojí za to vidět. Mljet je také oblíbenou destinací pro milovníky vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování a windsurfing.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Mljetu?

Nejlevnější letenky do Mljetu se obvykle nacházejí v období od listopadu do března. V těchto měsících je počasí chladnější, ale stále příjemné. Pokud hledáte levné letenky, můžete také využít slevy, které jsou obvykle k dispozici v období od dubna do září.