Počasí Lovran – kdy jet na Lovran?

Lovran je malé město v Chorvatsku, které se nachází na pobřeží Jaderského moře. Město je obklopeno krásnou přírodou a je oblíbenou turistickou destinací. Lovran je známý pro své krásné pláže, které jsou ideální pro relaxaci a opalování. Město je také domovem mnoha restaurací, obchodů a kaváren.

Počasí v Lovranu

Lovran je obklopený Jaderským mořem, což znamená, že má mírné a příjemné počasí. Teploty se pohybují od nejnižších teplot v lednu a únoru, kdy se pohybují kolem 8°C, až po nejvyšší teploty v červenci a srpnu, kdy se pohybují kolem 25°C. Průměrné teploty se pohybují kolem 17°C.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 8 12 17
Únor 8 13 18
Březen 9 14 19
Duben 10 15 20
Květen 12 17 22
Červen 14 20 25
Červenec 16 22 27
Srpen 16 22 27
Září 14 20 25
Říjen 11 17 22
Listopad 9 14 19
Prosinec 8 13 18

Kdy je nejlepší cestovat do Lovranu?

Nejlepší čas na cestování do Lovranu je v období od dubna do září. Teploty jsou v této době příjemné a je tu méně turistů než v létě. V této době je také více možností pro výlety a aktivity. V létě je však možné využít koupání a slunění na plážích.

Proč cestovat do Lovranu?

Lovran je skvělou destinací pro dovolenou. Město je obklopeno krásnou přírodou a je domovem mnoha restaurací, obchodů a kaváren. Můžete si užít koupání a slunění na plážích, prozkoumat historické památky a navštívit místní trhy. Lovran je také skvělou základnou pro výlety do okolí, jako je například Opatija nebo Rijeka.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Lovranu?

Nejlevnější letenky do Lovranu se obvykle nacházejí v období od listopadu do března. V této době je však počasí chladnější a méně příznivé pro aktivity na pláži. Pokud hledáte levné letenky, ale chcete vychutnat si příjemné počasí, je nejlepší cestovat v dubnu nebo v září.