Počasí Kefalonia – kdy jet na Kefalonia?

Kefalonia je ostrov v Řecku, který se nachází v Jónském moři. Je to největší ostrov v Jónském moři a je obklopen mnoha menšími ostrovy. Ostrov je známý pro své přírodní krásy, které zahrnují krásné pláže, útesy a kopce. Kefalonia je také domovem mnoha historických památek, které jsou známé po celém světě.

Počasí v Kefalonia

Kefalonia je oblíbenou turistickou destinací pro své příjemné počasí. Teploty se pohybují od nejnižších teplot v lednu a únoru, kdy se pohybují kolem 10°C, až po nejvyšší teploty v červenci a srpnu, kdy se pohybují kolem 30°C. Průměrné teploty se pohybují kolem 20°C.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 10 14 18
Únor 10 15 19
Březen 11 17 21
Duben 13 19 24
Květen 15 21 26
Červen 17 24 30
Červenec 19 27 32
Srpen 19 27 32
Září 17 24 30
Říjen 15 21 26
Listopad 12 17 22
Prosinec 10 14 18

Kdy je nejlepší cestovat do Kefalonia?

Nejlepší čas na cestování do Kefalonia je v období od dubna do října. Teploty jsou v této době příjemné a slunečné, což je ideální pro plážovou dovolenou. V této době je také více turistických atrakcí otevřených a je více možností pro výlety a aktivity.

Proč cestovat do Kefalonia?

Kefalonia je skvělou destinací pro dovolenou. Ostrov je známý pro své přírodní krásy, které zahrnují krásné pláže, útesy a kopce. Kefalonia je také domovem mnoha historických památek, které jsou známé po celém světě. Kromě toho je ostrov domovem mnoha restaurací, barů a obchodů, které nabízejí skvělé jídlo a nápoje. Kefalonia je také domovem mnoha aktivit, jako je potápění, šnorchlování, jízda na kajaku a mnoho dalšího.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Kefalonia?

Nejlevnější letenky do Kefalonia jsou obvykle k dispozici v období od listopadu do března. V této době je méně turistů, takže ceny letenek jsou obvykle nižší. Ceny letenek se také mohou lišit v závislosti na dostupnosti a sezóně. Je také možné najít levné letenky v období od dubna do října, ale ceny jsou obvykle vyšší než v období od listopadu do března.