Počasí Istrie – kdy jet na Istrie?

Istrie je oblast v Chorvatsku, která se nachází na severozápadě země. Je to největší chorvatský poloostrov, který se táhne od Trstu až po Rijeku. Istrie je známá pro svou krásnou přírodu, historické památky a bohatou kulturu. Je to oblíbená turistická destinace, která je oblíbená pro své příjemné počasí a krásné pláže.

Počasí v Istrii

Istrie má příjemné počasí po celý rok. Teploty se pohybují mezi 10°C až 25°C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují až 30°C. Zima je mírná, s teplotami okolo 10°C. V nížinách je obvykle o něco tepleji než ve vyšších polohách.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 2 7 12
Únor 3 8 13
Březen 4 10 15
Duben 6 13 18
Květen 9 16 21
Červen 12 19 25
Červenec 14 22 30
Srpen 14 22 30
Září 11 19 26
Říjen 7 14 20
Listopad 4 10 15
Prosinec 2 7 12

Kdy je nejlepší cestovat do Istrii?

Nejlepší čas na cestování do Istrii je od května do září. Teploty jsou v těchto měsících příjemné a je tu mnoho slunečných dní. V těchto měsících je také více turistů, takže je tu více možností pro zábavu a zážitky.

Proč cestovat do Istrii?

Istrie je skvělá destinace pro dovolenou. Je tu mnoho krásných pláží, historických památek a kulturních zařízení. Můžete se tu také věnovat různým aktivitám, jako je potápění, jízda na kole, plavání, windsurfing a mnoho dalšího. Istrie je také známá pro svou bohatou kuchyni a víno.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Istrii?

Nejlevnější letenky do Istrii se obvykle nacházejí v období od listopadu do března. V těchto měsících je počasí mírné a je tu méně turistů, takže ceny letenek jsou nižší. Pokud chcete ušetřit peníze, doporučujeme vám cestovat v těchto měsících.