Počasí Fažana – kdy jet na Fažana?

Fažana je malé městečko v Chorvatsku, které se nachází na jihu Istrie. Je obklopeno krásnou přírodou a je oblíbenou turistickou destinací. Městečko je obklopeno nádhernými plážemi a je obklopeno nádhernými vinicemi. Je to ideální místo pro dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Počasí v Fažana

Počasí v Fažana je typické pro středomořskou oblast. Léta jsou teplá a suchá, zatímco zimy jsou mírné a deštivé. Nejvyšší teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia v létě a mezi 5 až 10 stupni Celsia v zimě. Průměrné roční teploty se pohybují mezi 12 až 15 stupni Celsia.

Měsíc Nejnižší teplota (°C) Průměrná teplota (°C) Nejvyšší teplota (°C)
Leden 2 8 14
Únor 3 9 15
Březen 4 10 17
Duben 6 12 19
Květen 9 15 22
Červen 12 18 25
Červenec 14 21 28
Srpen 14 21 28
Září 11 18 25
Říjen 7 13 20
Listopad 4 10 17
Prosinec 2 8 14

Kdy je nejlepší cestovat do Fažana?

Nejlepší čas na cestování do Fažana je od dubna do září. Teploty jsou v těchto měsících vyšší a je tu méně deště. V těchto měsících je také více slunečných dní, což je ideální pro plážovou dovolenou. V těchto měsících je také více kulturních a sportovních akcí, které můžete navštívit.

Proč cestovat do Fažana?

Fažana je ideální destinací pro dovolenou s rodinou nebo přáteli. Městečko je obklopeno nádhernou přírodou a je obklopeno nádhernými plážemi. Je tu také mnoho kulturních a historických památek, které můžete navštívit. Kromě toho je tu také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat místní speciality. Je to také skvělé místo pro milovníky sportu, jako je potápění, windsurfing nebo jízda na kole.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Fažana?

Nejlevnější letenky do Fažana se obvykle nacházejí v období od listopadu do března. V těchto měsících je obvykle méně turistů, takže ceny letenek jsou nižší. Pokud plánujete cestovat v létě, doporučujeme začít hledat letenky alespoň 3 měsíce předem, abyste mohli získat nejlepší ceny.