Ochutnejte tradiční řeckou kuchyni

Řecká kuchyně je jednou z nejstarších kuchyní světa a je vyhlášená pro svou pestrost a chuť. Její kořeny sahají až do antického Řecka, kde se v průběhu staletí vyvinula do té podoby, kterou známe dnes. Právě díky svému bohatství a chutnosti se stala oblíbenou po celém světě. Pokud i vy chcete ochutnat tradiční řeckou kuchyni, podívali jsme se pro vás na ty nejpoužívanější ingredience a recepty.

Pestrost řecké kuchyně

Řídí se heslem „méně je někdy více“, což znamená, že používá jen několik ingrediencí, ale každá je kvalitní a kombinací přispívá k výjimečnosti chuti. Jedním z ingrediencí, které se používají, je řecké extra panenské olivové oleje, které je jedním z nejvíce ceněných druhů olivového oleje na světě. Dalšími ingrediencemi jsou čerstvé bylinky, čerstvé ovoce a zelenina, ryby, maso a mnohé další.

Kromě klasických řeckých jídel jsou také oblíbené pokrmy jako souvlaki (grilované maso a zelenina), gyros (grilované maso), mezedes (malé pokrmy) nebo ouzo (řecký nápoj vyráběný z anízu). Také je to jediná země, která má tradici přípravy sladkých jídel pro příležitosti, jako je například baklava nebo galaktoboureko. Ochutnejte tradiční řeckou kuchyni a užijte si všechny její pestré chutě!

Nejpopulárnější ingredience

Nejpopulárnější ingrediencí jsou olivy, nakládané i čerstvé. Oliva se používá jako přísada do salátů, omáček a jiných pokrmů. Další z klíčových ingrediencí je citron, používá se k aromatizování pokrmů. Často se také používá k nakládání ryb a masa.

Tyto ingredience se často používají společně s olivovým olejem a jinými kořeními jako je oregano a tymián. Dalšími oblíbenými ingrediencemi jsou sýry feta, ricotta a graviera. Ty se často používají jako polevy na pizzy, cukety a jiné lahůdky. Takže když byste chtěli ochutnat tradiční řeckou kuchyni, doporučuji vám tyto ingredience jako klíčové!

Recepty na tradiční pokrmy

Země je domovem mnoha tradičních pokrmů, které jsou levné, snadno se připravují, a jsou plné dobré chuti.

Jednou z nejpopulárnějších tradičních pokrmů je Gyros, kuřecí a vepřové maso se směsí bylinek, které je v průběhu grilování obaleno v chlebu pita. Na základní recept můžete přidat různé ingredience, jako je rajčatová omáčka, česneková majonéza a zelenina, aby byl výsledný produkt ještě chutnější. Souvlaki je jiná oblíbená pochoutka, která se skládá z grilovaných masových kostek se zeleninou a různými kořeními. Chcete-li ochutnat tradiční řeckou kuchyni, oba tyto recepty jsou skvělým začátkem.