Jak koupit jízdenku na MHD v Ostravě?

Koupě jízdenky na MHD v Ostravě je jednoduchá a rychlá. Nejdříve je potřeba zjistit, jaké druhy jízdenek jsou k dispozici a jaké jsou jejich ceny. Poté je možné si jízdenku zakoupit buď v pokladně, nebo přes internet. Následně je potřeba jízdenku vybrat a zaplatit. Nakonec je potřeba jízdenku zkontrolovat a vyrazit na cestu.

Kde koupit jízdenku

Jízdenky na MHD v Ostravě lze zakoupit na několika místech. Nejdostupnějším způsobem je nákup jízdenky v automatech, které se nacházejí na většině zastávek MHD. Jízdenky lze také zakoupit v informačních centrech, které se nacházejí na některých zastávkách MHD. Kromě toho lze jízdenky zakoupit také v některých trafikách a obchodech po celém městě.

Jaké druhy jízdenek jsou k dispozici

V Ostravě jsou k dispozici různé druhy jízdenek. Nejčastěji se prodávají jízdenky na jednu jízdu, které jsou platné pro jednu cestu na jedné trase. Dále jsou k dispozici jízdenky na 24 hodin, které jsou platné po dobu 24 hodin od okamžiku jejich zakoupení. Kromě toho jsou k dispozici i jízdenky na 30 dní, které jsou platné po dobu 30 dní od okamžiku jejich zakoupení.

Jaké jsou ceny jízdenek

Ceny jízdenek na MHD v Ostravě se liší podle typu jízdenky. Jízdenka na jednu jízdu stojí 15 Kč, jízdenka na 90 minut stojí 20 Kč a jízdenka na 24 hodin stojí 40 Kč. Dále je možné zakoupit si měsíční jízdenku za 400 Kč nebo roční jízdenku za 4000 Kč.