Halong Bay – přírodní div světa v srdci Vietnamu

Halong Bay je národním parkem v severním Vietnamu, který je světově proslulý pro svoji unikátní krajinnou scenérii. Nachází se pouhých 170 km od Hanoje a je obklopen nekonečnými řadami kamenných ostrůvků, obklopených velebnou křišťálově průzračnou vodou. Obdivovaný a uctívaný pro svoji nádheru, je Halong Bay nádhernou destinací pro turisty z celého světa. Jeho krásy jsou nezměrné a toto místo bylo v roce 1994 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Připravte se na dobrodružnou cestu do divokého a magického kraje Halong Bayu.

Nádherný halong bay

Nádherný Halong Bay je opravdu přírodní klenot, který se nachází v srdci Vietnamu. Je to pozoruhodný přírodní fenomén, který patří mezi kulturní památky UNESCO. Je to neuvěřitelná scenérie, která je obklopena nespočtem množství ostrovů a skalisek, s impozantními zelenými hřebeny, které se táhnou do dáli. Na tyto skaliska často připlouvají lodě a čluny, aby obdivovaly krásu. Obzvláště oblíbené jsou vyhlídkové plavby, které nabízejí jedinečnou perspektivu na skalnatou krajinu a okouzlující přírodní scenerii.

Kromě krásné přírody můžete také najít nespočet příležitostí pro zábavu. U vody si můžete užívat aktivity jako přeplavání, šnorchlování, potápění a mnoho dalších aktivit. Je tu také spousta obchodů, restaurací a barů, kde si můžete odpočinout. Pro ty, kteří chtějí strávit nějaký čas na souši, jsou v okolí Halong Bay také možnosti procházek, koloběžkování a jízda na lodi. Pokud se tam chcete vydat, je to skvělý průvodce, abyste si mohli užít nádherné přírodní scenérie.

Vznešené kamenné ostrůvky

Vznešené kamenné ostrůvky jsou určitě jednou z hlavních příčin, proč je Halong Bay jednou z nejvíce ceněných turistických destinací na světě. Tyto kamenné útvary jsou tvořeny miliardami let starých hornin, které vyčnívají z mořské hladiny. Každý ostrůvek je jiný, některé jsou příznačné pro svojí kulatou podobu a další se vyvíjejí do tvarů věží či hradů. Zachycení obrazu těchto kamenných útvarů je opravdovým zážitkem, vždyť představují jedinou z nejkrásnějších přírodních scenérií, které se dají vidět. Návštěvníci Halong Bay mohou obdivovat tyto překrásné kamenné útvary, aniž by se museli někam hlouběji pohybovat. Některé ostrůvky jsou dokonce rozšířeny tak, že se na nich dají strávit příjemné odpoledne.

Křišťálově průzračná voda

Jsou zde vodní kanály zalité křišťálově průzračnou vodou. Tyto kanály se táhnou až do hloubky 1700 metrů. O jejich čistotě a čirosti vody svědčí i fakt, že do těchto kanálů proudí voda z Jižní Číny a přináší s sebou množství života. V hlubinách Halong Bay se skrývá mnoho mořských živočichů, včetně korálů a ryb. Jakmile se plavíte po jeho kanálech, budete strženi do božského pocitu pokoje a klidu. Majestátní skály, které se tyčí z vody, vytváří krásnou a úžasnou podívanou. Voda je tak čistá, že často můžete spatřit i želvy a ryby, které se ve vodě plaví. Zkrátka a dobře, Halong Bay je jedinečným zážitkem, který je každému doporučen.

Světové dědictví UNESCO

Světové dědictví UNESCO je nezcizitelnou součástí naší kultury a historie. Halong Bay, která se nachází v srdci Vietnamu, byla zapsána do Seznamu Světového dědictví UNESCO v roce 1994. Je to jedna z nejúžasnějších lokalit, kterou lze vidět.

Tato krásná přírodní scenérie se nachází na ploše více než 1 500 km2 a je obklopena 1 600 ostrovů a skalními útvary. Tyto skalní útvary tvoří základ celé oblasti, a to jak z geologického, tak i z kulturního pohledu. Oblast je domovem mnoha exotických živočichů, rostlin a vodních ptáků, které lze pozorovat na všech jejích místech.

Návštěva divokého a magického kraje

Návštěva Halong Bay je jako magická procházka do divokého a magického kraje. Obklopuje vás ohromující krajina krásných kopců, nízkých a hustých lesů a úžasných skalnatých pláží. Nádherné jeskyně s křišťálově čistou vodou jsou obklopeny desítkami skalních útvarů a malých ostrůvků. Při proplouvání úžasnou scenérií, je člověk vtažen do kouzla a nezapomenutelné příběhy, které se odehrávají právě před vaším očima.

V Halong Bay lze najít spoustu možností, jak se uvolnit a strávit dny úžasných zážitků. Šnorchlování nebo potápění je v této oblasti více než ideální. Pozorování ryb a mořských živočichů je také oblíbenou aktivitou a jejich početnost je obdivuhodná. Nechte se unášet po noční plavbě lodí, abyste se mohli podívat na úžasný výhled na kopce a jeskyně.

170 km od Hanoje – jedinečná destinace

Jedná se o jedinečnou přírodní destinaci, která se stala jedním z nejpozoruhodnějších přírodních divů světa. Je tvořena tisíci malých ostrovy, převážně z krasového kamene a nachází se mezi zálivy a zátoky naplněnými přírodními jezery. Halong Bay je obklopena bohatou a rozmanitou flórou a faunou, která obohacuje destinaci.

Okolní jezera a moře jsou naplněné různými druhy ryb, krabů, škeblí, rakovin a červených děsivých korálů. Je také obklopeno překrásnými skalními útvary, které dodávají destinaci její nezaměnitelný vzhled. K zážitku z návštěvy Halong Bay také patří projížďka lodí mezi oblázkovými plážemi a skalami, kde si můžete užít krásný pohled na okolí. Navíc, v blízkosti Halong Bay se nachází i několik národních parků a jeskyní, které si můžete prohlédnout. Výhled na Halong Bay je opravdu jedinečný a stojí za výlet.